رویه بازگرداندن کالا

اطمینان خاطر و رضایت مندی مشتریان از مهمترین الویت‏‌های لوکس باکس است تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسایلی روبرو شوند ، که درچنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است. همه تلاش لوکس باکس در این است تا کالای خریداری شده توسط شما عزیزان به طور صحیح و سالم به دست شما مشتریان گرامی برسد . با این وجود ممکن است در حین ارسال محصول ، باکس خریداری شده دچار آسیب دیدگی یا شکستگی و ... شود بنابراین ما این امکان را برای شما همراهان در نظر گرفته ایم تا با اطمینان خاطر کالای خریداری شده را باز گردانید .

                                                               

در صورت هر نوع آسیب دیدگی در حین ارسال با تیپاکس  ، 48 ساعت زمان باز گشت کالا وجود دارد که هزینه کالای مرجوعی بر عهده خود شرکت لوکس باکس است البته قابل ذکر است که این هزینه فقط در صورت ارسال مرجوعی با پست  سفارشی امکان پذیر می باشد . لازم به توجه است که ایرادهای اعلام شده توسط مشتری، توسط کارشناسان خدمات پس از فروش لوکس باکس کنترل و بررسی می‏‌شود و در صورت تائید وجود نقص فنی، کالا مشمول استفاده از سرویس فوق می‏‌شود. همچنین، این سرویس، اشکال‏‌های فنی که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‌‏شود.

همچنین عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است.